סוגי השיש

בחירת סוג שיש למטבח

המטבח שלנו הוא המקום המרכזי בבית, המקום בו הכל קורה. מחקרים מראים כי המטבח הוא החדר המרכזי בבית מבחינת השהות המשפחתית ואנו מבלים בו את הזמן הרב ביותר. לכן, חשוב לתת לכך את היחס הנכון ולהתאים את סוג השיש לצרכים של בני הבית. 

הסוגים הנפוצים

שיש גרניט עשוי אבן טבעית לגמרי אשר נחצבה ממעמקי האדמה. השיש מגיע במגוון עצום של צבעים ומרקמים, בדיוק כפי שהטבע יצר אותם. הוא עשוי ממינרליים וקוורץ ומאופיין בשקיפות זכוכית וחוזק המשתווה לפלדה.
שימוש בשיש גרניט למטבח מביא עמו יתרונות ייחודיים – מעצם היותו טבעי ומהסיבה שנוצר בתהליכים וולקניים  הוא עמיד בפני חום, אינו סופח כתמים, אינו רגיש לחומרי ניקוי ועמיד בפני מכות ושריטות. על כן  הוא משלב מראה ייחודי לצד פונקציונליות שאין שנייה לה במטבח.

מדובר בשיש קוורץ אשר עשוי ברובו מחול (93%) ומשלב חומרי הדבקה נוספים. שיש אבן קיסר הינו אחד הסוגים הפופולאריים בבתים בישראל! אמנם אין זה שיש טבעי, הוא איננו עמיד בחום ישיר ובעל רגישות לחומרי ניקוי מסוימים, אך הסיבה לכך היא המגוון שהם מציעים – מבחר רחב של צבעים, גוונים, עוביים וגימורים (מט, מבריק וטבעי) אשר ניתנים לשליטה והופכים את משטחי הקוורץ של אבן קיסר לבחירה של לקוחות רבים.

אחד החידושים המרעננים שכבשו את עולם השיש! אז מה זה למעשה גרניט פורצלן? מדובר בחומרים מועשרים שנדחסו בחום גבוה ובשריפה בתנור בכדי לשלב את תכונות העוצמה של הגרניט הטבעי, יחד עם שליטה בטקסטורות על מנת לספק מגוון רחב של צבעים מרהיבים ומרקמים ייחודיים. בכך מאפשרים המשטחים לקלוע לכל טעם, סגנון ומראה עיצובי ברחבי הבית. המשטחים הללו עמידים בפני כתמים, שריטות, טמפרטורות קיצוניות של חום וקור, וכן עמידות צבע לאורך זמן מול פגעי מזג האוויר בתנאי חוץ.

ישנה נטייה לחשוב שכל משטח שיש עשוי משיש טבעי – אך לא כך הדבר. תכונות השיש הטבעי מורכבות מיתרונות הכוללות מראה שיש חי ונושם שנוצר בטבע ללא תנאי מעבדה ובנגיעה מופלאה של אמא אדמה. אך זאת לצד חסרונותיו, אין אפשרות להניח עליו פלטת שבת או סירים רותחים, הוא בעל יכולות ספיגה ומכאן שאין ליצור מגע ישיר בינו לבין חומרים מכתימים כגון תבלינים וחומצות. שיש טבעי מתאים יותר לאמבט, לריצוף הבית והחוץ, למדרגות ולחיפוי קירות. השיש הטבעי לא מתאים לכל צורך ולכן יש להתאים את מידת הקשיחות, העמידות, והשקיפות של כל משטח. אצלנו בשיש חזן, נשמח לייעץ בהתאם לצרכים האישיים של כל לקוח.

קטלוג המותגים

כאן תוכלו להתרשם ממגוון דגמים של מיטב המותגים המובילים – אטלס פלאן, אבן קיסר, דקטון, אינפיניטי, למינם וגרניט טבעי בייבוא שיש דן.

משטחי הקוורץ וסדרת הגרניט פורצלן של אבן קיסר מותאמים למגוון יישומים בחללים שונים. העיצוב העדכני בשילוב המאפיינים הייחודיים לאבן קיסר, הופכים את משטחי החברה למבוקשים מאוד בקרב לקוחות רבים.

לוחות אטלס פלאן, מבית חברת הפורצלן האיטלקית מהגדולות והוותיקות ביותר אטלס קונקורד, מביאים איתם עיצוב חדשני ופורץ דרך, מראה וטקסטורה ייחודיים ואיכות חומר מובחרת. 

לוחות אינפיניטי נוצרים בתהליך ייצור מורכב וקפדני על ידי שימוש בקדמת הטכנולוגיה. התהליך הופך את הלוחות לעמידים במיוחד בפני מגוון רחב של נזקים כגון סירים לוהטים, כלים חדים, ותבלינים עזי צבע.

משטחי דקטון נחשבים לפופולאריים מאוד בקרב לקוחות רבים, זאת בשל המגוון הרב של הלוחות וכן תכונות החומר - עמידות בפני שריטות, חום וקור קיצוניים, כתמים וקרני UV, וכן מגוון טווחי עובי.

למינם הינו מותג גרניט פורצלן חדשני ופורץ דרך, שתוכנן, עוצב ומיוצר בסטנדרטים הגבוהים ביותר.  המשטחים מעוצבים בסגנון חדשני ואומנותי, המשלב טבע קלאסי עם המטבח המודרני.

לוחות שיש גרניט בייבוא שיש דן עשויות סלע הנוצר בלחץ רב בתהליך ממושך בעומק כדור הארץ. צבע הסלע תלוי ברכיביו וחוזקו משתווה לפלדה. משטחי גרניט מתאימים למטבחים, דלפקים, חיפויי קיר, אמבטיות מיוחדות ועוד.

דילוג לתוכן