כיצד לבחור שיש למטבח?

בחירת שיש למטבח היא לא עניין של מה בכך, בכל זאת – מדובר באזור אשר נחשב לחלל העיקרי בו מתרכזים בני הבית ושוהים בו יותר מכל חלל אחר.

לכן, חשוב מאוד להתאים את בחירת השיש לצרכים ולרצונות של בני הבית.

מה הם הפרמטרים החשובים שצריך לקחת בחשבון?

  1. רמת הפעילות – אם אתם מגדירים את עצמכם כבית עם מטבח פעיל אשר מבשלים מטגנים ואופים בו באופן תדיר – עליכם לוודא שמשטח השיש מתאים לדרישות שלכם. ישנם משטחים רבים, טבעיים ולא טבעיים, אשר יכולים להיות יפים מאוד בעיניכם, אך עם כל הכבוד לעיצוב חשוב שהמטבח יהיה פונקציונלי ויתאים לשימוש היומיומי. מכאן יש לקחת בחשבון שיש משטחים שנוטים להישחק ולהישרט בשימוש תדיר (כגון שיש טבעי) ולא מתאימים כלל למטבחים פעילים. לצורך העניין, אם בחרתם להשקיע בשיש יוקרתי למטבח ואתם בונים בנוסף גם מטבחון פחות פעיל – יכול בהחלט להיות ששיש סינטטי יספיק עבורו.

  2. רמת האחזקה – בנוסף לרמת הפעילות והעבודה במטבח, חשוב שהשיש יתאים גם לרמת האחזקה שאתם מוכנים להשקיע. בכדי לא להשקיע מאמצים רבים מדי בניקיון וטיפול בכתמים, מומלץ לרכוש סוג שלא סופח כתמים ולא נוטה לספיגת חומרים. סוג השיש הסינטטי למשל, איננו עמיד בפני חומרי ניקוי כמו אקונומיקה ודומיו – ויש לנקות אותו בעזרת מטליות רטובות או חומרי ניקוי עדינים בלבד. גרניט וגרניט פורצלן לעומת זאת – נחשבים לעמידים בפנים חומרי הניקוי הללו ויכולים להתאים למי שלא רוצה לוותר על השימוש בהם.

  3. בהתאם לעיצוב – ישנם טרנדים רבים ההולכים ובאים בעולם השיש. משטחי חול ים, נקודות מנצנצות, גידים ועורקים, מראה בטון או דמוי עץ. כל אלו הם רק חלק ממגוון האפשרויות שמשטחי שיש יכולים להציע לכם. אך יש לזכור – שיש הוא לא דבר שמחליפים בכל שנה. חשוב ללכת עם בחירה שאתם באמת אוהבים ולא רק מפני שהיא טרנדית. בכדי לא להיכנס להוצאות החלפת שיש לאחר תקופה קצרה מן הצפוי, חשוב לבחור בסוג שאתם חושבים שתאהבו גם בחלוף השנים כדי שיהיה לכם נעים לשהות במטבח, לבשל בו, ולשתות בו את הקפה של הבוקר. בנוסף לכך, יש לקחת בחשבון שאת משטח השיש יש להתאים לארונות המטבח, לריצוף, וכן לכלים הסניטריים (כיור, ברז וכו').
  1. בהתאם למחיר – הוצאות בניית בית, שיפוץ מטבח או אפילו החלפת השיש בלבד – הן לרוב הוצאה כספית לא מבוטלת ולכן יש להתאים את סוג השיש לתקציב הלקוח. בכדי לא לחרוג מהתקציב שהגדרתם לעצמכם, חשוב לבדוק מהי כמות המטרים שיש בביתכם והוא המחיר למטר אותו תהיו מעוניינים להקציב למטרה. בנוסף, יש לקחת בחשבון האם אתם מעוניינים בחיפוי קיר משיש, באי, האם "רגל" שיש יורדת מהאי או לא. כל הפרמטרים הללו יקבעו את המחיר ואתם תחליטו מהו הסוג העונה לדרישות שלכם. בדרך כלל תוכלו למצוא משטחים מעולים בטווחי מחירים שונים שיכולים לענות למסגרת התקציב העומד לרשותכם.

לסיכום, אלו הם הפרמטרים העיקריים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת השיש. אנו כאן בשבילכם לסייע, לייעץ ולהתאים עבורכם את הבחירה הנכונה ביותר.

דילוג לתוכן